Bose

Bose Corporation została założona w roku 1964 przez Dr. Amara G. Bose, profesora elektrotechniki na Bostońskiej uczelni MIT (Massachusetts Institute of Technology). Jeszcze podczas swoich studiów na tej uczelni, w czasie pracy dyplomowej w latach 50. rozpoczął on badania naukowe w dziedzinie psychoakustyki. Jego badania nad relacją pomiędzy dźwiękiem słyszalnym przez ludzi i dźwiękiem, jaki jest mierzony przez elektroniczne instrumenty, doprowadziły do rozwoju nowych technologii audio, które później opatentował.

MIT zachęciło Dr. Bose, aby założył swoja własną firmę i zaczął pracować nad rozwojem produktów w oparciu o swoje patenty, co uczynił, z ogromnym zresztą sukcesem. Dziś jest on przewodniczącym Rady Nadzorczej i Dyrektorem Technicznym Bose Corporation.

Bose Corporation jest firmą prywatną i 100% zysków jest inwestowane w rozwój firmy i w badania nad nowymi produktami. Głośniki Bose są najlepiej sprzedającymi się głośnikami w Stanach Zjednoczonych i na całym świecie.

Filozofia Firmy

Bose wierzy, że produkty audio istnieją po to, aby dostarczać muzykę każdemu, w każdym miejscu, i że to muzyka a nie sprzęt jest wartością samą w sobie.

Celem firmy Bose jest rozwój produktów, które łączą wysoką technologię z prostotą i małymi wymiarami, tak, aby stworzyć najlepszy możliwy system dźwiękowy, który będzie łatwy w użyciu i dostępny dla wszystkich konsumentów.

Produkty

Pierwsze produkty Bose Corporation to wysokiej mocy wzmacniacze produkowane dla wojska Stanów Zjednoczonych.

Bose wykorzystuje opatentowane technologie zastosowane właśnie w tych zaawansowanych aparatach w wielu produktach przeznaczonych na rynek konsumencki.

Pierwszym produktem firmy Bose przeznaczonym na potrzeby domowe były głośniki 901 z systemem „direct/reflecting”, Ich debiutowi na rynku audio w roku 1968 towarzyszyło uznanie znawców i akceptacja klientów.

W roku 1972 Bose wprowadził swój pierwszy profesjonalny głośnik dla zespołów muzycznych.

Na początku lat 80. Bose zrewolucjonizował rynek systemów dźwiękowych w samochodach, pierwszym na świecie instalowanym fabrycznie systemem dźwiękowym, specjalnie zaprojektowanym i akustycznie dopasowanym do danego modelu samochodu.

Technologia

Bose® Modeler jest programem do projektowania i analiz akustycznych dla projektantów systemów dźwiękowych lub konsultantów akustycznych. Wykorzystując opracowany komputerowo model 3D przestrzeni akustycznej, Modeler wykorzystuje zaawansowane algorytmy śledzenia wiązek do prognozowania wydajności systemu dźwiękowego. Jako pierwszy system oferujący pełną symulację STI oprogramowanie Modeler jest liderem w dziedzinie prognozowaniu możliwości systemów dźwiękowych od ponad 25 lat. Zastosowanie tak zaawansowane oprogramowania pozwala na idealną wręcz adaptację akustyczną sal.

Technologia Auditioner umożliwia rzeczywisty odsłuch i ocenę możliwości systemu dźwiękowego tak, jak będzie to w realnych warunkach, przed instalacją jakiegokolwiek elementu nagłośnienia. Pozwala ona projektantom systemów nagłośnieniowych i konsultantom na weryfikację różnych koncepcji systemu i wprowadzenia koniecznych zmian lub korekt, aby stworzyć optymalny system jeszcze przed rozpoczęciem instalacji.