DIS DDS 5900 – nowoczesny cyfrowy system dyskusyjny

System konferencyjny DIS DDS 5900 to nowy, w pełni cyfrowy system dyskusyjny (konferencyjny), który dostarcza kompletny pakiet funkcji koniecznych do przeprowadzenia udanej konferencji. Dzięki doskonałej jakości dźwięku, eleganckiej budowie oraz przemyślanym rozwiązaniom DDS 5900 sprosta oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających użytkowników.

System składa się z jednostki centralnej oraz wielofunkcyjnych pulpitów z mikrofonami, które, w zależności od potrzeb, mogą zostać skonfigurowane jako pulpity przewodniczącego, delegata lub tłumacza. Wymienne etykiety przycisków dopasowywane do funkcji pulpitu dodatkowo zwiększają komfort pracy. Wszystkie elementy łączy się za pomocą standardowego ekranowanego okablowania CAT5e, co ułatwia instalację i zmniejsza jej koszt.

Jednostka centralna posiada wbudowany serwer, dzięki któremu po podłączeniu do sieci komputerowej cały system może być zdalnie sterowany z poziomu przeglądarki internetowej komputera, przenośnego tabletu czy nawet telefonu komórkowego. Interfejs umożliwia szybką i łatwą zmianę ustawień, pozwala na przyporządkowanie nazwisk uczestników do konkretnych pulpitów, a podczas konferencji na obsługę mikrofonów, udzielanie i odbieranie głosu, kontrolę kolejki oczekujących. System dyskusyjny DDS 5900 znjadzie zastosowanie w urzędach miast i gmin, salach posiedzeń zarządów firm, salach sądowych itp.

Specyficzne wymagania systemów instalowanych w salach sądowych mogą być realizowane na wiele sposobów.
DIS DDS5900 pozwala na maksymalne uproszczenie systemu – ułatwiając jego instalację oraz obsługę.

Najważniejsze funkcje systemu

konfiguracja priorytetów i sygnalizacja udzielenia głosu

DDS590 pozwala na podłączenie w jednym systemie aż 250 pulpitów, z pewnością jest to wystarczająca liczba dla aplikacji w sądach. Każdy z pulpitów może być w łatwy i szybki sposób skonfigurowany jako pulpit przewodniczącego, delegata lub tłumacza – zgodnie z wymaganiami użytkownika. Udzielenie głosu sygnalizowane jest czerwonym kolorem podświetlenia główki mikrofonu, dodatkowo kolorem zielonym sygnalizowana jest chęć zabrania głosu  - oczekiwanie w kolejce na jego udzielenie.

łatwa obsługa systemu konferencyjnego

DDS5900 może pracować jako system autonomiczny (skonfigurowany przez instalatora) lub jego praca może być kontrolowana przez użytkownika przy pomocy przeglądarki www w komputerze PC, tablecie np: iPad) lub nawet telefonie. Wbudowany serwer www udostępnia dwie aplikacje – konfiguracyjną oraz do obsługi posiedzenia. Każdy pulpit można przyporządkować do stanowiska (sędzia, prokurator, obrońca, sekretarz) – nadać można dowolne nazwy wymagane przez użytkownika.

Sterowanie systemem może odbywać się w kilku trybach pracy:
- manualnym (przewodniczący posiedzenia decyduje kto ma głos
- automatycznym – system udziela głosu według zgłoszonej kolejności, priorytetu oraz ustawień systemu
- FIFO – z kolejkowaniem typu „first in first out”
- VOX – tryb aktywacji mikrofonów głosem (z ograniczeniem liczby jednocześnie włączonych mikrofonów)
Użycie urządzenia typu tablet z ekranem dotykowym znakomicie ułatwia i przyspiesza obsługę systemu, jest proste i intuicyjne.

współpraca systemu audio z systemem kamer wideo

DIS DDS5900 można wyposażyć w moduł sterowania maksymalnie czterema kamerami obrotowymi, odpowiednio zaprogramowany system pozwoli na kierowanie kamer na stanowiska, których mikrofony są włączone, w przypadku gdy właczonych jest jednocześnie kilka mikrofonów – system włączy kamerę zaprogramowaną na widok oglólny sali. Programowanie ustawień kamer odbywa się za pomocą tabletu iPad i trwa tyle co zajęcie miejsca przed pulpitem, dla którego ustawiamy kamerę oraz ustawienie odpowiadającego mu kadru.

rejestracja audio/wideo

DIS DDS5900 jest wyposażony w cztery niezależne wyjścia audio, na które można kierować wybrane sygnały dostępne w magistrali. W latwy sposób można skonfigurować rejestrację sygnałów z wystkich lub wybranych pulpitów mikrofonowych. Współpraca z systemem kamer wideo umożliwia wykorzystanie wspólego rejestratora sygnału AV.

przywoływanie świadków

DIS DDS5900 umożlliwia wysłanie komunikatu z wybranego pulpitu mikrofonowego na jedno z czterech wyjść audio, do którego możemy podłączyć wzmacniac zi głośnik zamontowany w sali przeznaczonej dla oczekujących na wezwanie świadków. Komunikat to w/w pomieszczenia będzie wysyłany tyklo w przypadku aktywacji mikrofonu wybranego do tego celu pulpitu, przebieg rozprawy nie będzie słyszany w tym pomieszczeniu. Komunikat może być rejestrowany razem z przebiegiem całej rozprawy.

Nowości

Obsługa systemu konferencyjnego w języku polskim

Informacje dodatkowe

Obejrzyj prezentacji produktu

Porównanie systemów konferencyjnych DIS

Materiały dla projektantów i architektów

[w przygotowaniu ...]